komp-net
komp-net

Rozwiązania antywirusowe

Ze względu na liczne, codziennie wykrywane warianty złośliwego oprogramowania, antywirusy są nadal jednym z fundamentów wszystkich koncepcji bezpieczeństwa IT. Wykrywanie oparte na sygnaturach jest nadal najskuteczniejszą metodą wykrywania wirusów, trojanów i tym podobnych w sieci. Jedną z najczęstszych przyczyn infekcji systemu przez złośliwe oprogramowanie są załączniki poczty elektronicznej oraz tak zwane Drive-by-Downloads, które występują niezauważalnie podczas odwiedzania zainfekowanej strony internetowej.

Aby ograniczyć szkody do minimum, reguła jest następująca: Silniejsze złośliwe oprogramowanie jest lepiej wykrywane w sieci. Nie czekaj na odfiltrowanie złośliwego oprogramowania w punkcie końcowym, możesz to już zrobić na poziomie serwera i bramy. W punktach tych można sprawdzić cały ruch sieciowy przechodzący przez serwery pocztowe, serwery proxy lub serwery plików. Nasze rozwiązania serwerowe i bramy chronią również te punkty końcowe w sieci, które nie posiadają odpowiedniej ochrony.

Współcześnie zabezpieczanie danych firmowych to konieczność. Złośliwe oprogramowanie jest odfiltrowywane na wczesnym etapie serwera. Dzięki temu nie przedostaje się dalej i ryzyko zainfekowania systemu jest zminimalizowane. Ten innowacyjny system bezpieczeństwa sprawia, że Twoi pracownicy nie narażają się na popełnianie błędów podczas otwierania maili z zainfekowaną treścią czy załącznikami, w których kryją się zasadzki hakerów. To sprawia, że praca jest bezpieczniejsza oraz o wiele bardziej komfortowa.

Czytaj więcej

Realizujemy projekty UE i jesteśmy na liście autoryzowanych wykonawców dla PARP.