komp-net
komp-net

WMS

ikona

Całościowa optymalizacja pracy magazynu

Jedno narzędzie i… cały Twój magazyn pod pełną kontrolą? O to nam chodziło przy projektowaniu tego rozwiązania. I działa! WMS Streamsoft Verto rejestruje i monitoruje wszystkie zdarzenia magazynowe. Od przyjęcia, przez składowanie i kompletację, aż po wydanie towaru.

Przyjęcia
System umożliwia tu m.in. sprawną weryfikację dostaw, ułatwiając kontrolę zgodności przyjmowanego na magazyn stanu faktycznego z zamówieniami oraz tworzenie algorytmów alokacji i list pickingowych, które usprawniają rozkładanie towaru.

Składowanie
Uwzględnienie istotnych dla danego towaru parametrów składowania. Opcja relokacji. Obsługa mobilnych miejsc składowania (kosze, kuwety). Szerokie możliwości kontroli składowanych zapasów – inwentaryzacja ciągła, pełna bądź incydentalna.

Kompletacja
Sprawna obsługa strefy kompletacji: stanowe i bezstanowe jednostki ładunkowe zgodne ze specyfikacją, listy pickingowe. Kompletacja dwustopniowa – do wielu zleceń jednocześnie. Budowanie własnych logik przejścia przez magazyn, np. w kontekście parametrów odbioru (kurier, czas) czy zbiórki w wydzielonych strefach.

Wydanie
WMS Streamsoft Verto daje tu m.in. możliwość zautomatyzowanej weryfikacji kompletności wydawanego towaru i jego zgodności z dokumentami wydania. Poza tym w systemie prowadzony jest rejestr wydanych przesyłek.

Komunikacja z automatyką magazynową

Co w dużej mierze decyduje o jakości użytkowej rozwiązań IT? Ich sprawna komunikacja z użytkownikiem! Stale rozwijamy ten zakres funkcjonalności WMS Streamsoft Verto. Wykorzystujemy przy tym możliwości sorterów, które pozwalają na kompletację dwustopniową, oraz urządzenia mobilne sczytujące dane – m.in. skanery i kolektory.

ikona
ikona

Aplikacja mobilna WMS Streamsoft Verto

Obsługa na magazynie za pomocą urządzenia z Android? To nie science fiction! To nasza aplikacja mobilna, dzięki której możesz zmieścić całościową kontrolę nad swoim wielkopowierzchniowym magazynem w… kieszeni spodni. W razie potrzeby możesz reagować szybko, używając telefonu, który zawsze masz przy sobie. Wiemy, że to ma znaczenie. Ach, jest coś jeszcze! Napisaliśmy tę apkę w technologii MDA (ang. Model Driven Architecture). W skrócie oznacza to, że możesz – w prosty sposób – samodzielnie rozbudowywać ją o nowe funkcjonalności.