komp-net
komp-net

Streamsoft Prestiż

To system ERP zapewniający kompleksową obsługę biznesową i wsparcie we wszystkich obszarach firmy, dzięki spójności danych i kontroli nad wewnętrznymi procesami. Streamsoft Prestiż jest wyposażony w rozbudowany moduł Zarządzania Produkcją, który zapewnia m.in. szerokie możliwości w zakresie planowania i harmonogramowania szczegółowego produkcji oraz gotowe integracje z oprogramowaniem CAD, MES i programami do nestingu. Z tego względu system sprawdza się w firmach produkcyjnych, co potwierdza liczba wdrożeń w tym sektorze – ponad 350. Ze względu na szerokie funkcjonalności w zakresie obsługi sprzedaży i magazynu, Streamsoft Prestiż jest z powodzeniem użytkowany również w branży handlowej i usługowej.

Budowa systemu Streamsoft Prestiż

System ERP Streamsoft Prestiż składa się z wielu modułów wspierających pracę konkretnych obszarów przedsiębiorstwa np. produkcja, sprzedaż, logistyka itp. Cały system natomiast działa w ramach jednej, wspólnej bazy danych dla wszystkich modułów. Taka budowa gwarantuje dostęp do bieżących i spójnych informacji o stanie przedsiębiorstwa. Na przykład zdarzenie zarejestrowane w dziale sprzedaży jest od razu widoczne dla osób pracujących na produkcji i magazynie i może podlegać tam dalszemu procesowaniu.

Streamsoft Prestiż dla produkcji

Moduł Zarządzania Produkcją systemu ERP Streamsoft Prestiż wspiera proces produkcyjny już na etapie technicznego przygotowania produkcji. Funkcjonalności ułatwiają ustalenie operacji niezbędnych do wykonania produktu i gwarantują sprawny przebieg procesu zakładania technologii. W tym celu moduł pozwala wykorzystać gotowe listy materiałowe bezpośrednio w zleceniu lub skorzystać z funkcji specjalnego kreatora z szerokim katalogiem wariantów i funkcją kopiowania gotowych technologii.

Streamsoft Prestiż integruje się także z systemami CAD, MES i programami do nestingu, zapewniając sprawny przebieg produkcji. Integracja z CAD to możliwość utworzenia zlecenia produkcyjnego w oparciu o dane z programu do projektowania brył 3D (z pominięciem etapu generowania technologii). Bezpośredni import informacji wpływa na szybszy start produkcji. Integracja z MES pozwala w pełni kontrolować efektywność maszyn i wskaźników OEE, jednocześnie dając możliwość śledzenia zlecenia produkcyjnego bezpośrednio na panelu produkcyjnym. Współpraca z oprogramowaniem do rozkroju jest wielopoziomowa, zachodzi na poziomie: stanów magazynowych, zapotrzebowania na detale do nestingu, wygenerowania zlecenia na rozkrój oraz jego rozliczenia, już po zakończonym procesie cięcia. Rozwiązanie, oprócz szybszego tempa pracy, sprzyja także oszczędności materiałowej.

Streamsoft Prestiż dla handlu i usług

System ERP Streamsoft Prestiż oferuje szerokie funkcjonalności m.in. w zakresie kontaktu z klientem, pełnej obsługi sieci sprzedaży i elektronicznej obsługi dokumentów magazynowych. Ważną rolę odgrywa tutaj dwupoziomowa integracja z BaseLinker, która daje możliwość obsługi wielu platform (marketplace) i sklepów internetowych (frontend), jednocześnie odciążając ich pracę. Kolejnym usprawnieniem wpływającym na szybszy czas realizacji zamówień, a w efekcie wzrost satysfakcji klientów, jest integracja Streamsoft Prestiż z terminalami płatniczymi (eService, First Data, Polcard, Elavon). Rozwiązanie pozwala rozliczać operacje z użyciem karty płatniczej bezpośrednio w systemie. Ułatwia proces zwrotu środków na kartę, obsługę płatności mieszanej oraz automatyzuje proces generowania dokumentów zapłaty kartą.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

Streamsoft Prestiż posiada szeroki zakres integracji z urządzeniami zewnętrznymi. Są to m.in. panele dotykowe, skanery kodów kreskowych, urządzenia mobilne (smartfony, tablety), kolektory danych, drukarki fiskalne itp. Wspomniane integracje wpływają korzystnie np. na komunikację na magazynie. Dobrze obrazuje to współpraca systemu z urządzeniami mobilnymi w ramach modułu Logistyka. Sczytywanie kodów kreskowych przy weryfikacji towaru powoduje zapis wszystkich informacji w systemie. Dane mogą następnie podejrzeć osoby przy stanowiskach komputerowych. Zastosowanie urządzeń zewnętrznych przyspiesza również inwentaryzację.

Elastyczny i zgodny z potrzebami klienta

System ERP Streamsoft Prestiż jest elastyczny. Klient nie musi korzystać z jednego, z góry ustalonego zestawu funkcjonalności. Ich zakres dobierany jest zawsze zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, a dobór modułów może różnić się w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Co ważne, funkcjonalności czy liczba wykorzystywanych modułów mogą się zmieniać, np. kiedy firma rozwija się i przewiduje założenie nowych oddziałów czy zwiększenie sprzedaży. To właśnie dzięki tym możliwościom – dopasowania systemu do indywidulanych wymagań klientów i jego adaptacji do zmian – Streamsoft Prestiż już od wielu lat zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród rozwiązań IT dla średnich przedsiębiorstw.

Realizujemy projekty UE i jesteśmy na liście autoryzowanych wykonawców dla PARP.